Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Koszalinie

logo Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców Koszalin

Email

koszalin@pzd.pl

Telefon / Fax

94 342 49 84

ul. Sezamkowa 16

75-643 Koszalin

Aby uzyskać skład i jakość roślin, które zamarzyliśmy sobie w naszym ogrodzie, należy używać odpowiedniego materiału sadzeniowego. Aby dobrze zaplanować swój ogród, należy dokładnie przemyśleć jakie gatunki będziemy chcieli posadzić, w w jakim miejscu i w jakim czasie. Wybierajmy rośliny, które mają się znaleźć w naszym ogrodzie pod kątem naszych potrzeb, używając do tego poradników, które pomogą nam zrozumieć sposób sadzenia i późniejszego dbania o rośliny pd kątem ich wymagań. Dobrym sposobem jest skorzystanie z porad specjalistów, np. pracowników hurtowni ogrodniczych…

Przygotowanie roślin, które wymagają przezimowania wykonywane jest m.in. dla krzewów. Pierwszymi czynnościami, które wymagają rośliny krzewiaste, będzie ściągnięcie rośliny np. taśmą. Kolejną czynnością będzie zastosowanie otuliny, która zwiększy odporność drzewka na temperaturę. Zabezpieczenie przed mrozem nie jest tak konieczne jak zabezpieczenie przed zwierzętami, np. zającami, sarnami, itd..


Przedstawiamy Państwu kolejną serie porad Pana Wojciecha Godziewskiego, który tym razem przybliży nam sposoby zabezpieczenia roślin na działce zgodnie z postępująca jesienią. Jest to niezwykle ważne, by przygotować nasz ogród na nadchodząca zimę.

Ogród na miarę – zagospodarowanie ogrodu i środki ochrony roślin „]Okres wiosenny już dobiega końca, w naszych ogrodach pojawiają się już efekty naszych zasiewów i zasadzeń. Na nasze plony czyha jednak wiele szkodników, które stanowią często duże zagrożenie dla naszych ogródków. Prezentowany film przedstawia możliwości ochrony przed szkodnikami przy użyciu środków ochrony roślin, a także przykłady zagospodarowania ogrodów działkowych. Krajowa Rada Polskiego Związku Działkowców wydała album, który pokazuje możliwości i rodzaje zagospodarowania działek, które dostępne są nieodpłatnie u instruktorów społecznych ogrodnictwa. Sadząc rośliny ozdobne powinniśmy robić to rozsądnie, gdyż w przyszłości możemy mieć wiele problemów z usunięciem rośliny.